Sponsorzy

Aktualności

LATARNIA ZGASZONA...
Więcej

LATARNIA ZGASZONA...

Środa, 30 listopada 2016 godz. 09:21 | Edek47 | 386

W swoim ostatnim meczu rundy jesiennej Anioły Garczegorze pokonały Cartusię Kartuzy 2-1 (1-0). Było to pierwsze w historii spotkanie obu drużyn.

Od początku spotkania stroną przeważającą była nasza drużyna i raz za razem stwarzała sobie sytuacje podbramkowe. Po jednej z nich w 14 minucie Michał Choszcz dostał dokładną piłkę w polu karnym i strzelił w długi róg nie do obrony...

ziękujemy wszystkim kibicom, sympatykom naszej drużyny za wsparcie. Drużyna, sztab trenerski oraz wszystkie osoby związane z Klubem, zdają sobie sprawę jak trzeba przepracować przerwę zimowom. Nie poddajemy się i będziemy walczyć o każdy punkt w rundzie wiosennej. Do zobaczenia na wiosnę…

CZY ANIOŁY ZGASZĄ LATARNIĘ...
Więcej

CZY ANIOŁY ZGASZĄ LATARNIĘ...

Sobota, 26 listopada 2016 godz. 19:39 | Edek47 | 344

 W miniony weekend Anioły nie zdołały zdobyć punktu w Słupsku. Jednak już w najbliższą niedzielę, 27 listopada o godzinie 13:00, na obiekcie sportowo-rekreacyjnym SAHARA, Anioły podejmą w spotkaniu 17 kolejki spadkowicza z III ligi Cartusię Kartuzy. Dla obydwu drużyn będzie to ostatnia konfrontacja w roku 2016 w IV lidze. Po spadku z III ligi, w której grała nieprzerwanie od sezonu 2005/2006, Cartusia miała rywalizować  o jak najwyższe miejsce w czubie tabeli. Z tych zamiarów na razie nic nie wychodzi, bo po 16 kolejkach ma zaledwie 9 punktów i jest czerwoną latarnią ligi.

W końcu jednak i kibice z Kartuz doczekali się  drugiego zwycięstwa swojej drużyny...

Zapraszamy w niedziele 27 listopada na godz. 13.00...

DO SŁUPSKA PO 3 PUNKTY...
Więcej

DO SŁUPSKA PO 3 PUNKTY...

Piątek, 18 listopada 2016 godz. 14:58 | Edek47 | 358

To będzie szesnasta kolejka jesiennego grania w IV lidze. W Słupsku miejscowy Gryf podejmować będzie  Anioły Garczegorze. Mecz odbędzie sie w sobotę 19 listopada o godz.14 na stadionie przy ul. Zielonej 9.  Nasi piłkarze są  bardzo podbudowani ostatnim zwycięstwem u siebie ze Stolemem Gniewino 1:0. Nie zmienia to faktu, że piłkarze z Garczegorza są w trudnej sytuacji i koniecznie muszą szukać kolejnych punktów. W meczach na wyjazdach podopieczni Tadeusza Wanata spisują się całkiem dobrze mając bilans: 2 zwycięstwa, 4 remisy i tylko 2 porażki co daje w sumie 10 punktów. Sobotni rywal naszych piłkarzy rozegrał na wyjazdach o jeden mecz mniej i ma 8 punktów po 2 zwycięstwach, 2 remisach i 3 porażkach. Znacznie lepiej podopieczni Grzegorza Bednarczyka spisują sie na swoim obiekcie.  Na osiem spotkań  słupszczanie wygrali cztery, jeden zremisowali i ponieśli trzy porażki. Piłkarze Aniołów na Saharze  na siedem meczów odnieśli tylko dwa zwycięstwa a pięć przegrali. Reasumując po rozegraniu piętnastu meczach Gryf Słupsk zajmuje 10 miejsce mając 21 punktów a Anioły Garczegorze z 16 punktami są na miejscu 13...

Zapraszamy 19 listopada 2016 godz. 14.00 Słupsk - Stadion przy ul. Zielonej 9

 
Ważne punkty na "SAHARZE"
Więcej

Ważne punkty na "SAHARZE"

Czwartek, 17 listopada 2016 godz. 10:44 | LoqS | 344

Miniona niedziele była na SAHARZE szczęśliwa dla gospodarzy. Każda konfrontacja z drużyna z Gniewina przynosi wiele emocji i dodatkowej energii zawodnikom obydwu drużyn. Tak też tym razem było na SAHARZE. Żaden z zawodników się nie oszczędzał. Mimo prowokowania ze strony „ławki rezerwowych” Stolemu , nasi zawodnicy próbowali prowadzić grę. To się im udawało. Byli częściej przy piłce i mieli więcej z gry. Jednak pierwsza połowa skończyła się bezbramkowo. W drugiej połowie Anioły jeszcze bardziej przycisnęli. Efektem tego był kolejny gol Michała Fierki w tym sezonie. Radość naszego napastnika była ogromna. Jednak za ściągnięcie koszulki otrzymał pierwszą żółtą kartkę. Około 80 minuty Fierka faulował. Za swoje przewinienie dostał kolejne żółtko i w konsekwencji czerwoną kartkę. Od tego momentu Anioły przeżywały kryzys. Wszystkie siły koncentrowały się na obronie. I dzięki ogromnemu szczęściu udało się utrzymać skromną wygraną do końca spotkania. Pomogło też szczęście, ponieważ ostatni strzał zawodnika z Gniewina, był minimalnie niecelny.

Dziękujemy naszym zawodnikom za kolejne punkty i życzymy powodzenia w nadchodzących meczach…

Czy ustrzelimy Stolem???
Więcej

Czy ustrzelimy Stolem???

Czwartek, 10 listopada 2016 godz. 22:06 | Edek47 | 409

 Przed drużynami czwartoligowymi jeszcze trzy kolejki jesiennej rundy. W najbliższą niedzielę na Saharze Anioły Garczegorze zajmujące 15 miejsce w tabeli podejmie 11 drużynę Stolem Gniewino, które  w szeregi czwartoligowców awansował w ubiegłym sezonie wygrywając V ligę grupa Gdańsk I.

W dotychczasowych meczach piłkarze z Gniewina odnieśli 5 zwycięstw, 4 remisy i 5 spotkań przegrali. Dało to w sumie 19 punktów. Drużyna Stolemu to typowo zespół swojego boiska. Po rozegraniu  8 meczów w Gniewinie zdobył 14 punktów - wygrał 4, 2 zremisował i tylko 2 przegrał. Gorzej wiodło się na wyjazdach gdzie na 6 rozegranych spotkań zdobył 5 punktów - 1 spotkanie wygrał, 2 zremisował a 3 przegrał.

W naszej drużynie jest odwrotnie. Na Saharze na 6 spotkań wygrali tylko jedno a z 8 meczów wyjazdowych przywieźli 10 punktów - 2 wygrali, 4 zremisowali i 2 przegrali...

Zapraszamy w niedziele 13 listopada na SAHARE na godz. 13.00...

ADRIAN KWIATKOWSKI ZAPEWNIŁ ANIOŁOM REMIS...
Więcej

ADRIAN KWIATKOWSKI ZAPEWNIŁ ANIOŁOM REMIS...

Czwartek, 10 listopada 2016 godz. 22:04 | Edek47 | 285

 Gol Adriana Kwiatkowskiego strzelony na trudnym terenie zapewnił Aniołom remis. Trafienie Kwiatkowskiego w Starogardzie było jego pierwszym w tym sezonie.

Gospodarze nie wykorzystali szansy na poprawienie lokaty i włączenie się do walki o podium po pierwszej rundzie. Nic dziwnego, że trener Marian Majewski był bardzo niezadowolony z gry zespołu. - Znów niepotrzebnie tracimy punkty. Powinniśmy rozstrzygnąć mecz już w pierwszej połowie.
Nerwowość udzieliła się też zawodnikom  i za niesportowe zachowanie czerwonymi kartkami ukarani zostali  Dariusz Gołuński i Łukasz Cybula.

A tak grę Aniołów Garczegorze na łamach Głosu Pomorza ocenił trener Tadeusz Wanat. ,,Zdobyliśmy bardzo cenny punkt w zmaganiach czwartoligowych. Skupiliśmy się na wybijaniu z rytmu piłkarzy ze Starogardu. Nasze kontry były groźne. W defensywie zagraliśmy bardzo dobrze....

Po punkty do KP Starogard Gdański...
Więcej

Po punkty do KP Starogard Gdański...

Piątek, 4 listopada 2016 godz. 11:13 | Edek47 | 413

 Niezwykle ciężkie zadanie czeka piłkarzy Aniołów Garczegorze w meczu 14. kolejki  z  KP Starogardem Gdańskim. W meczu tym faworytem jest drużyna gospodarzy ale niespodzianka mile widziana podobnie jak w Rumi w meczu z Orkanem. Na wyjazdach zdobyliśmy trzy więcej punktów niż w meczach u siebie.

Jest to trzeci sezon występów biało-zielono-białych  w IV lidze. W sezonach 2014/2015 i 2015/2016 zajmowali  zawsze  wysokie trzecie miejsca. Podopieczni Marka Majewskiego po 13 jesiennych meczach...
Mecz odbędzie się w Starogardzie w sobotę 5 listopada o godz 13.00...

DEMON NIESKUTECZNOŚCI POWRÓCIŁ...
Więcej

DEMON NIESKUTECZNOŚCI POWRÓCIŁ...

Czwartek, 3 listopada 2016 godz. 14:03 | Edek47 | 315

 Nie tak miało wyglądać spotkanie Aniołów z kolejnym beniaminkiem Gromem Nowy Staw.

Po dwóch zwycięstwach u siebie z Sokołem Wyczechy i na wyjeździe z Orkanem Rumia kibice  oczekiwali od podopiecznych Tadeusza Wanata kolejnego zwycięstwa. Tym bardziej, że w ostatnich dwóch spotkaniach nasi piłkarze strzelili 8 goli.  Jak się okazało demon nieskuteczności powrócił. W pierwszej połowie piłkarze Aniołów uzyskali przewagę, zepchnęli gości do defensywy ale wypracowane sytuacje strzeleckie nie kończyły się umieszczeniem piłki w bramce Gromu Mirosława Jóźwiaka. Goście sporadycznie przedostawali się na połowę gospodarzy ale krzywdy debiutującemu na Saharze w bramce Aniołów Patrykowi Wos nie zrobili.

Po zmianie stron bezbramkowy wynik nie utrzymał się długo. Z większa  determinacją i animuszem drugą połowę rozpoczęli przyjezdni...

W najbliższy weekend nasi zawodnicy udadzą się do Starogardu Gdańskiego na godz. 14.00. Z KP powalczą o punkty, które są bardzo dla nas ważne.
Zapraszamy...

MISJA GROM NOWY STAW...
Więcej

MISJA GROM NOWY STAW...

Czwartek, 27 października 2016 godz. 15:04 | Edek47 | 375

 Do zakończenia rundy jesiennej IV ligi ,,sportbazar.pl" sezonu 2016/2017 pozostało 5. kolejek, z których trzy spotkania Anioły rozegrają na Saharze a dwa na wyjeździe. Pierwszy mecz u siebie podopieczni Tadeusza Wanata  zagrają   juz w najbliższą niedzielę. Do Garczegorza na spotkanie w ramach 13. kolejki przyjeżdża kolejny beniaminek  Grom Nowy Staw.

Podopieczni  Marka Kwiatkowskiego w sezonie 2015/2016 zajęli pierwsze miejsce w tabeli klasy okręgowej  Gdańsk II wygrywając jednym punktem  rywalizację z Pomezanią Malbork. Dzięki temu sukcesowi Grom awansował do IV ligi i rywalizuje na tym poziomie rozgrywek po raz pierwszy w historii. Po rozegraniu 12 kolejek piłkarze z Nowego Stawu zajmują wysokie czwarte miejsce z dorobkiem 22 punktów, na które złożyło się 7 zwycięstw i 1 remis. Cztery mecze zakończyły sie porażką. Lepiej grają u siebie gdzie zdobyli 15 punktów. Na wyjeździe wygrali dwa mecze i jeden zremisowali co dało im 7 punktów. Zawodnicy Gromu strzelili 27 bramek. Najskuteczniejszym strzelcem jest  Tomasz Grabowski  z 7 golami. Po 6 bramek  strzelili Karol Styś i Bartosz Drewek. Drogę do bramki Gromu piłka znalazła 18 razy. Na inaugurację sezonu 2016/2017 do Nowego Stawu przyjechała Gedania Gdańsk i przegrała 0-2. W trzeciej kolejce gościli u siebie  beniaminka Sokół Wyczechy pokonując go aż 6-2. Przez następne cztery kolejki Grom zanotował cztery porażki....
 

Na Saharze zapowiada się ciekawe i emocjonujące spotkanie. Obie drużyny zagrają między sobą po raz pierwszy.  Ciekawi jesteśmy jak sobie poradzą Anioły z kolejnym mocniejszym beniaminkiem?  Czy będzie to kolejny dreszczowiec zakończony happy endem jak z Wyczechami?  Czy Grzegorz Smolarek i Michał Fierka potwierdzą coraz lepszą i skuteczniejszą formę strzelecką?

Na te i podobne pytania uzyskamy odpowiedź po 90 minutach meczu. Zapraszamy na mecz i do gorącego dopingu dla naszych piłkarzy w niedzielę 30 października o godz. 14.00...

Rumia zdobyta...
Więcej

Rumia zdobyta...

Czwartek, 27 października 2016 godz. 14:24 | LoqS | 363

 W miniony weekend Anioły bardzo dobrze zaprezentowały się w Rumii. Faworytem spotkania był gospodarz, który dotychczas bardzo dobrze sprawował się w naszej lidze. Gdyby nie zaległy mecz z Rodłem, który został przełożony w ostatniej chwili, nasi zawodnicy udawali by się do wicelidera. Anioły jednak bez kompleksu zaczęli spotkanie. Rumia chciała narzucić swój styl gry. Przeciwnik jednak wysoko podchodził do pressingu nie dając dużo miejsca w rozgrywaniu piłki. Po pierwszym kwadransie gry, kiedy to przewaga drużyny gości była coraz bardziej widoczna, do gry włącza się sędzia liniowy. Jeszcze przed kontaktem zawodnika z bramkarzem Aniołów wskazuje faul na napastniku. Sędzia główny bierze pod uwagę sugestie kolegi i wskazuje wapno. Jedenastkę pewnie wykonuje A. Filipkowski. Anioły jednak dalej grają swoje. Po kilku minutach dobre podanie z rzutu rożnego wykorzystuje Smolarek i daje nam remis. Im bliżej końca pierwszej połowy, Anioły grają coraz pewniej. Jednak kardynalny błąd Drzazgowskiego daje rzut rożny gospodarzą. Dobre zagranie na głowę K. Kiełba i Orkan ponownie prowadzi w spotkaniu....


Gratulujemy i czekamy na kolejne strzelanie, jednak tym razem na Saharze…
Przełamanie Aniołów w dreszczowcu na Saharze...
Więcej

Przełamanie Aniołów w dreszczowcu na Saharze...

Środa, 19 października 2016 godz. 15:43 | Edek47 | 407

 W 11. kolejce IV ligi sportbazar.pl Anioły Garczegorza podjęły Sokoła Wyczechy i zdobyli trzy punkty. Goście wygrywali już od 38 minuty, ale ostatecznie wracają do Wyczech bez punktów. Bohaterem garczegorzan Michał Choszcz, który strzelił dwa gole i Grzegorz Smolarek - zdobywca trzeciej bramki.

Podobne emocje jakie były w niedzielę w Garczegorzu, gdzie losy meczu ważyły sie do ostatniego gwizdka sędziego, kibice przeżyli 21 października 2012 roku w meczu Anioły Garczegorze - Czarni Czarne. Do 88 minuty gospodarze po dwóch golach grającego dzisiaj w Sokole a wtedy w Czarnych Pawła Łacko, przegrywali 0-2. W ostatnich siedmiu minutach Anioły za sprawą Arkadiusza Pendowskiego w 88 minucie, Grzegorza Smolarka w 93 i Sebastiana Orczyka w 95 strzelili trzy gole i na Saharze euforia. Niemożliwe stało się możliwe. Trzy punkty zostały w Garczegorzu.

Dla jednych i drugich był to bardzo ważny mecz...

Teraz czeka piłkarzy Aniołów wyjazd do Orkana Rumia. Mecz zostanie rozegrany 22 października o godz. 15.00 Na Saharze podopieczni Tadeusza Wanata zagrają 30 października o 14.00 z kolejnym beniaminkiem Gromem Nowy Staw.

Anioły Garczegorze vs Sokół Wyczechy
Więcej

Anioły Garczegorze vs Sokół Wyczechy

Piątek, 14 października 2016 godz. 17:33 | LoqS | 409

 Sokół Wyczechy, beniaminek IV ligi sportbazar.pl sezonu 2016/2017, przyjeżdża w niedzielę do Garczegorza. Mecz na Saharze rozpocznie się o godz. 14.00.

Wyczechy - miejscowość  w powiecie chłuchowskim, gmina Czarne.

Jesteśmy już autorami historycznego osiągnięcia, bo po raz pierwszy w naszej liczącej około 800 mieszkańców miejscowości rozgrywane są mecze klasy okręgowej. Jeśli Sokół wywalczy w czerwcu awans do IV ligi to będzie naprawdę niesamowity wyczyn - stwierdził  prezes klubu Dariusz Panek na stronie pomorskiego ZPN.

Historyczne ligowe wzloty Sokoła Wyczechy stały się faktem i w sezonie 2016/2017 i zespół znalazł sie wśród 18 drużyn czwartoligowych...

W Bytowie bez goli...
Więcej

W Bytowie bez goli...

Poniedziałek, 10 października 2016 godz. 11:25 | LoqS | 323

  W minioną niedzielę Anioły udały się do Bytowa. Rezerwy I ligowego Drutexu postawiły wysoko poprzeczkę naszej drużynie. Dzięki dobrej grze Patryka, który debiutował na bramce w Aniołach wywalczyliśmy punkt. Szanujemy każdy punkt. Liczymy również na zgarnięcie kompletu punktów w Garczegorzu. W niedzielę na SAHARĘ przyjeżdza beniaminek Sokół Wyczechy.

Zapraszamy wszystkich Kibiców 16 października na godz. 14.00

"Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo Miłość, to NIEŚMIERTELNOŚĆ"
Więcej

"Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo Miłość, to NIEŚMIERTELNOŚĆ"

Poniedziałek, 10 października 2016 godz. 11:13 | LoqS | 308

 

  Zawodnikowi,

koledze z drużyny KS Anioły Garczegorze 

Michałowi Fierka

i Wszystkim Jego Bliskim 

składamy

wyrazy najgłębszego współczucia

oraz łączymy się w bólu 

z powodu śmierci taty

ZBIGNIEWA FIERKA

 

Zarząd KS Anioły Garczegorze,

Cała drużyna z Trenerem na czele 

i Kibice

Porażka w cztery minuty...
Więcej

Porażka w cztery minuty...

Poniedziałek, 3 października 2016 godz. 07:52 | LoqS | 332

Po dobrym spotkaniu w Kościerzynie i zagraniu na zero w tyle, zgormadzeni kibice na SAHARZE liczyli na komplet punktów. Co więcej gra Aniołów potwierdzała dobrą dyspozycje i przygotowanie zawodników do meczy. Prowadziliśmy grę, jednak nie wykorzystanie kilku dogodnych sytuacji na zdobycie gola, mogło się to zemścić. Tak też się stało. Żaden kibic nie spodziewał się jednak takiego obrotu spraw. Miedzy 50 a 54 minutą zobaczyliśmy trzy gole. Strzelanie rozpoczął Bławat, trzy minuty później wapno wykorzystuje Lipka-Włoszczyk, i w 54 minucie Aniołów dobija Szczepanowski. Szybko strzelone bramki powinny podciąć skrzydła naszym zawodnikom. Jednak mimo takiego ciosu nie poddawali się. W 58 minucie pierwszą bramkę strzela Staszczuk, jednak kilka minut po frasobliwej zabawie w polu karnym ponownie  tracimy gola a strzelcem jest Gorwa. Anioły jednak nadal walczą. Bramka drużyny gości jest jak zaczarowana i tylko strzał Choszcza był w stanie zmniejszyć rozmiar porażki w 73 minucie.

Po tym meczu sytuacja się skomplikowała. Przed nami kolejny wyjazdowy mecz z rezerwami I ligowego Drutexu. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz już w niedziele 9 października na godz. 11.00 do Bytowa.

 
Dobra gra bez punktów...
Więcej

Dobra gra bez punktów...

Niedziela, 18 września 2016 godz. 09:57 | LoqS | 371

 Minęły dwa weekendy rozgrywek a licznik punktów Aniołów zatrzymał się na 4. Dwa tygodnie temu na Saharze Anioły podejmowały Powiśle Dzierzgoń. Mimo dobrze wyglądającej grze, Anioły uległy przeciwnikowi aż 3:0. Tydzień temu nasza drużyna udała się do Kolbud. Już w 4 minucie Fierka mocnym uderzeniem zza pola karnego przelobował bramkarza gości. Jednak radość Aniołów nie trwała długo. Kilka minut później błędną decyzję podjął Wojtowicz i zawodnik gospodarzy z dziecinną łatwością umieścił piłkę w bramce. Kolejne minuty to popis katastroficznego sędziowania. Błędne decyzję przyczyniły się do zdobycia kolejnej bramki dla Gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, którego nie powinno być, ponownie piłka została skierowana do naszej bramki. Mimo wielu dogodnych okazji Anioły nie potrafiły skierować piłki do bramki przeciwnika. Po zmianie stron Anioły dalej prowadziły grę. Jednak znowu po błędzie sędziego i nieodgwizdaniu dwumetrowego spalonego Piotrowski skierował piłkę do bramki Aniołów. Nasi zawodnicy nie poddawali się. Zdołali wypracować sobie kilka dogodnych sytuacji, jednak w najważniejszym momencie brakowało zimnej krwi. Ostatecznie ulegliśmy w Kolbudach 3:1.

W dniu dzisiejszym na Saharę przyjeżdżają rezerwy ekstraklasowego beniaminka z Gdyni. Młodzi zawodnicy Arki będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Czy Anioły zdołają przeciwstawić się szkolonym od młodości zawodnikom z Gdyni? Zapraszamy na mecz na godz. 14.00 
Udany weekend Aniołów...
Więcej

Udany weekend Aniołów...

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016 godz. 07:24 | LoqS | 426

Miniony weekend był bardzo udany dla naszych zawodników. Anioły w niedziele udały się do Pelplina. Tam czekała ich konfrontacja z drugą drużyną ze stolicy diecezji. Po bramce w drugiej połowie, strzeloną przez Michała Fierke, Anioły zdobyły pierwszy w tym roku komplet punktów. Gratulujemy i czekamy na kolejne zwycięstwa. Będzie do tego okazja już 4 września. O godz. 14.00 na „SAHARZE” Anioły będą podejmować Powiśle Dzierzgoń. Drużyna bardzo wymagająca. Konfrontacje z Powiślem są zawsze ciekawe i emocjonujące. Zapraszamy wszystkich kibiców…

Warto też dodać, że druga drużyna Aniołów pod wodzą Trenera Mariusza Misiaka, rozpoczęła sezon w B-klasie. Pierwszym przeciwnikiem, był sąsiad zza miedzy Start Łebień. Anioły jednak były górą w derbach i wygrały 1:2. Gratulujemy… 
ZAJĘCIA PIŁKARSKIE...
Więcej

ZAJĘCIA PIŁKARSKIE...

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 godz. 08:46 | LoqS | 419

TYLKO JEDNEK PUNKT
Więcej

TYLKO JEDNEK PUNKT

Poniedziałek, 22 sierpnia 2016 godz. 07:50 | LoqS | 429

 Po trzech kolejkach Anioły zdołały zgromadzić na swoim koncie jeden punkt. W pierszym spotkaniu nasza drużyna strzeliła dwa gole... jednak samobójcze. Anioły słabiej się prezentowały niż nasz przeciwnik z Gdańska. Nie można jednak odmówić Aniołom woli walki i chęci zwycięstwa, a samobójcze bramki, no cóż zdarzają się najlepszym. W drugiej kolejce podejmowaliśmy na „SAHARZE” drużynę z Pelplina. Wierzyca jest obecnie liderem naszej ligi.


Kolejną okazją do zdobycia pełnej puli będzie niedzielny mecz w Pelplinie. Anioły będą przeciwnikiem Centrum Pelplin. Gospodarze będą faworytem tego meczu. A jak będzie zobaczymy już za tydzień. Zapraszamy na godz. 17.00 do Pelplina…
 

Inauguracja piłkarskiego sezonu 2016/2017 na wyjeździe z JAGUAREM GDAŃSK
Więcej

Inauguracja piłkarskiego sezonu 2016/2017 na wyjeździe z JAGUAREM GDAŃSK

Sobota, 6 sierpnia 2016 godz. 07:44 | LoqS | 677

W tym sezonie IV-ligowe rozgrywki na Pomorzu, których inauguracja nastąpi w najbliższą sobotę, dzięki kontynuacji współpracy Pomorskiego Związku Piłki Nożnej  z firmą Marba-sport, zyskały sponsora tytularnego IV ligi sportbazar.pl.

Podobnie jak w poprzednim sezonie IV liga liczyć będzie 18 drużyn. W wyniku reorganizacji, obecna czwarta liga znacząco różni się kadrowo od tej poprzedniej. Sprawiły to nowe zasady awansów i spadków. Aż 8 drużyn z poprzedniego sezonu nie zagra w obecnej IV lidze. Ich miejsce zajęli spadkowicze z III ligi Arka II Gdynia, Cartusia Kartuzy, Kaszubia Kościerzyna, Wierzyca Pelplin i Gryf Słupsk, którzy zapewne spróbują podjąć wyzwanie szybkiego powrotu na czwartoligowy szczebel. Oprócz spadkowiczów zagrają mistrzowie klas okręgowych. Po udanym sezonie do IV ligi wraca Orkan Rumia, a oprócz niego promocję uzyskały z innych grup Grom Nowy Staw (gmina w powiecie malborskim) i Sokół Wyczechy (powiat człuchowski). To właśnie tam czeka piłkarzy Aniołów najdalszy wyjazd. Komplet drużyn IV ligi w tym sezonie przedstawia się następująco...

Wtorek, 12 września 2017 godz. 18:55 | Administrator | Odsłony: 17679