Sponsorzy

CEL W LIDZE - UNIKNIĘCIE NERWOWEJ KOŃCÓWKI

 Piłkarze Aniołów Garczegorze treningi rozpoczęli od 4 lipca z myślą o nowym sezonie 2017/2018. W poprzednim  Anioły do końca walczyły o utrzymanie. Teraz nikt w Garczegorzu nie wyobraża sobie podobnego scenariusza. Nerwy kibiców, piłkarzy i ludzi związanych z klubem zostały wystawione na wyjątkowo trudną próbę. Drugiego stanu przedzawałowego ktoś może nie przeżyć.

         W dalszym ciągu trenerem drużyny pozostaje Tadeusz Wanat. Z Aniołów ubyli: Sebastian Kowalski, Michał Fierka, Piotr Gawiński i Arkadiusz Pendowski, który zakończył karierę. Nowe twarze w drużynie to między innymi  dwaj pomocnicy Mateusz Słumiński z Diamentu Trzebielino i Daniel Sidor z Gwardii Koszalin, napastnik z Pogoni Lębork Damian Formela, bramkarz z Kamienicy Królewskiej Dominik Czekirda. Z rocznego wypożyczenia z CLJ Gryfa Słupsk  powrócił Artur Narewski. W sumie kadra Aniołów Garczegorze będzie liczyła 25 zawodników

         W pierwszym sparingu nasi piłkarze wygrali  z Wikędem Luzino 2-0 po bramkach Daniela Kolke i zawodnika testowanego. W drugim spotkaniu kontrolnym przegrali z GKS-em Sierakowice 0-1. Następnie pokonali Latarnika Choczewo 7-0 i juniorów Gryfa Słupsk 9-0 (Grzegorz Smolarek 2, Michał Choszcz, Łukasz Łapigrowski, Krystian Czerwionka, Damian Kolke, Damian Formela, Marcin Staszczuk, Bartosz Stojek). Ostatni sparing Anioły rozegrały w Ustce z Jantarem grającym w klasie okręgowej, którego pokonali 6-3 (3-1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Mateusz Słumiński 3, Michał Choszcz 2 oraz Daniel Sidor. Podopieczni Tadeusza Wanata zagrali w składzie: Dominik Czekirda - Tomasz Żółć, Marcin Drzazgowski, Mariusz Karpiński, Artur Narewski, Łukasz Łapigrowski, Damian Formela, Daniel Sidor, Marcin Staszczuk, Mateusz Słumiński, Grzegorz Smolarek oraz Michał Choszcz, Krystian Czerwionka, Michał Fudala, Filip Mielewczyk i Bartosz Stojek.

         Pierwszy mecz w sezonie 2017/2018 nasi piłkarze, podobnie jak w sezonie 2014/15,  zagrają w Miastku ze Startem, który po rocznej absencji powrócił w szeregi czwartoligowców. Wtedy Anioły wygrały 2-0 po bramkach  Marcina Staszczuka i Łukasza Łapigrowskiwgo. Był to  jak dotąd najlepszy sezon w wykonaniu naszych piłkarzy w rozgrywkach czwartoligowych (4. miejsce). Powtórka  mile widziana w obecnym sezonie. W meczu rewanżowym na Saharze padł wynik remisowy 0-0. W sezonie 2015/16 Anioły dwukrotnie wygrały ze Startem 6-1 u siebie i 2-1 w Miastku.

         Nasz sobotni rywal w meczach sparingowych pokonał Leśnika Manowo 2-1, Gryfa Polanów 1-0 i zremisował z Gryfem Słupsk 4-4 i Piastem Człuchów 3-3. W piątek 28 lipca zaliczył ostatni sprawdzian formy w sparingu z Mechanikiem Bobolice. Podopieczni Krzysztofa Bryndala pokonali w Polanowie gości 3-1.Dla Startu bramki zdobyli: Sławomir Pufelski (z karnego), Artur Rzepiński i Rafał Żukowski. Start zagrał w składzie: Robert Ostrowski, Marcin Ostrowski, Pranczak, Bartłomiej Borowicz (pozyskany z Hubertusa Biały Bór), Świąder, Kapica, Pufelski, Marcel Stanischewski (z Gryfa Słupsk), Żukowski, Wisniewski, Rzepiński. Na zmiany wchodzili: Przeplasko (bramkarz), Szuta, Konwerski, Malinowski, Ogórek, Zaborowski, Jarosław Radzki (z Wieży Postomino), Lewandowski.

Mecz Start Miastko - Anioły Garczegorze rozegrany zostanie 5 sierpnia (sobota) o godz. 17.00 na stadionie OSiR w Miastku.

Poniedziałek, 7 sierpnia 2017 godz. 07:34 | Edek47 | Odsłony: 364