Sponsorzy

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO ANIOŁÓW W SEZONIE STAŁO SIĘ FAKTEM...

W niedzielne popołudnie na płytę Sahara w Garczegorzu wybiegły jedenastki Aniołów Garczegorze i Gedanii Gdańsk, które zmierzyły się w  ostatnim meczu 7. kolejki IV ligi "Saltex". Dla zielonych było to trzecie domowe spotkanie w sezonie 2017/2018.

Po sześciu rozegranych kolejkach nasi piłkarze mieli tylko trzy punkty i wspólnie z rezerwami Bytovii i Sokoła Wyczechy pozostawały bez zwycięstwa. Podopieczni Tadeusza Wanata po porażce w Słupsku  0-3 nie musieli długo czekać na okazję do rehabilitacji i odniesienia wreszcie pierwszego zwycięstwa. W niedzielę Anioły rozegrały w Garczegorzu na Saharze kolejne spotkanie ligowe, w którym przeciwnikiem była 13. drużyna zeszłego sezonu, czyli Gedania Gdańsk. Mecz fantastycznie ułożył się dla podopiecznych Tadeusza Wanata. Juz w 3. minucie z rzutu wolnego z narożnika pola karnego dośrodkował Marcin Staszczuk a Łukasz Łapigrowski  pozostawiony bez krycia w polu karnym  umieszcza piłkę w bramce Bartosza Robakowskiego. Anioły po zdobyciu prowadzenia cały czas utrzymywały przewagę a goście sporadycznie przedostawały się pod bramkę Czekirdy. Po jednej z podbramkowej akcji piłkę ręką zagrał obrońca gdańszczan i sędzia wskazał na 11 metr. Pewnym egzekutorem karnego był Michał Choszcz i od 40. minuty Anioły prowadziły 2-0. Po przerwie Anioły miały stuprocentowe okazje do podwyższenia wyniku ale piłkę po strzale główką przez Mateusza Słumińskiego obronił bramkarz gości a po strzale Marcina Staszczuka trafiła w słupek. Z upływem czasu do głosu doszli piłkarze  Dariusza Patalana i coraz odważniej atakowali. Po  jednej z akcji Filip Witkowski w 84 minucie strzela kontaktowego gola. Chwilę później ten sam zawodnik za bezmyślne kopnięcie Tomasza Żółcia otrzymał czerwoną kartkę. Mimo usilnych starań gości na strzelenie przynajmniej wyrównującej bramki wynik nie uległ zmianie. Anioły po serii 6 spotkań bez wygranej, w końcu zgarniają 3 punkty.  Pierwsze zwycięstwo Aniołów w sezonie 2017/2018 stało sie faktem. Po tym zwycięstwie nasi piłkarze awansowali na 12. miejsce w tabeli.

W następnej kolejce Anioły zagrają na wyjeździe z ostatnią drużyną Sokołem Wyczechy. Mecz odbędzie się w sobotę 16 września o godz. 17.00

Wtorek, 12 września 2017 godz. 18:56 | Edek47 | Odsłony: 82