Sponsorzy

Zagraliśmy zły mecz...

Weekendowa seria meczów 9 kolejki IV ligi przyniosła nam kilka ciekawych spotkań. Najwięcej emocji mieliśmy w Lęborku, gdzie Pogoń podejmowała Kaszubię Kościerzyna. Goście dwukrotnie prowadzili, Pogoń z kolei dwukrotnie doprowadzała do remisu. Ostatecznie obie jedenastki podzieliły się punktami. W Kościerzynie po fatalnym starcie ligi, w końcu coś się ruszyło i ekipa Martyniuka od 3 kolejek nie przegrała. Do Gniewina przyjechał Sokół i to tyle z emocji. Gospodarze, Stolem wbili gościom 7 bramek, zaś Ci odpowiedzieli o dziwo aż dwoma golami. Ta wygrana dała ekipie Dołotki fotel lidera. W Słupsku ciężkie przetarcie z młodą i ambitną drużyną Gedanii miał Gryf. Ostatecznie zainkasował 3 punkty. Starcie Gromu z GKS-em Kolbudy było również jednym z ciekawszych spotkań tej kolejki. Gospodarze okazali się bezlitośni i pewnie pokonali gości. Grom już z siódmą z rzędu wygraną! Powiśle bez większych kłopotów ograło rezerwy Bytovii, a w Luzinie Wikęd musiał się napracować aby wywalczyć zwycięstwo nad Jaguarem Gdańsk. Radunia aż do 76 minuty nie mogła sforsować obrony Startu. W Miastku skończyło się na 0:4, jednak mimo wysokiej porażki, gospodarzom należą się brawa za walkę. W niedzielnych spotkaniach lepsi goście. O ile zwycięstwo Orkana w Garczegorzu, można było przewidzieć, o tyle porażkę rezerw Arki z Cartusią trzeba rozpatrywać w kategoriach sporej niespodzianki.

Stolem Gniewino

7 - 2

Sokół Wyczechy

Bramki: Krzysztof jezierski(13’,43’), Paweł Sobczyński(31’,61’), Mateusz Dampc(60’), Jan Zabłotni(66’), Dawid Łąga(69’) – Łukasz Kościan(53’,73’)

W Gniewinie mecz bez emocji. Goście skutecznie się bronili tylko przez 13 minut, kiedy to pierwszego gola w tym meczu zdobył Jezierski. W pierwszej połowie Stolem dorzucił jeszcze dwie bramki. Po zmianie stron odważniej zaatakował Sokół i w 53 minucie strzelił gola. Bramka ta podziałała na miejscowych niczym płachta na byka i w przeciągu 8 minut wbili 4 gole gościom. Wynik i zarazem rozmiary porażki Sokoła ustalił ponownie Kościan.

Gryf Słupsk

3 - 0

Gedania Gdańsk

Bramki: Adrian Solczak(35’,62’), Łukasz Stasiak(90’+3)

Mimo dobrej gry Gedania 1922 przegrała w Słupsku z Gryfem 0:3 (0:1). Wynik meczu wskazuje na bezproblemowe zwycięstwo gospodarzy, jednak z przebiegu meczu ten wynik nie odzwierciedla tego co działo się na boisku. Gospodarze objęli prowadzenie w 35 minucie kiedy to pomocnik Gryfa wykorzystał niezdecydowanie bramkarza Gedanii i wślizgiem zdobył bramkę.

Po przerwie goście stworzyli sobie mnóstwo okazji do zdobycia bramki, lecz rewelacyjnie bronił bramkarz Gryfa, który wygrał pojedynki sam na sam - dwukrotnie z Januszewskim, a raz z Gorwą. Gospodarze skupiali się na stałych fragmentach gry i w 65 minucie pozostawiony bez krycia zawodnik gospodarzy podwyższył wynik meczu. Do końca spotkania Gedania próbowała zdobyć kontaktową bramkę, niestety w ostatniej akcji meczu po kontrze Stasiak ustalił wynik meczu.

Grom Nowy Staw

3 - 1

GKS Kolbudy

Bramki: Tomasz Grabowski(40’), Robert Wesołowski(45’,77) – Mateusz Frankowski(50’)

W Nowym Stawie doszło do ciekawej potyczki. Spotkały się dwie niepokonane od kilku kolejek drużyny. Lepsi okazali się miejscowi, którzy za sprawą niezawodnych: Grabowskiego i Wesołowskiego wygrali to spoktanie. Grom na fali, z siódmą z rzędu wygraną.

Powiśle Dzierzgoń

3 - 0

Bytovia II Bytów

Bramki: Krzysztof Wierzba(12’), Bartosz Gutorski(60’), Mateusz Pietrzyk(70’)

Trzy bramki zaaplikowali swoim rywalom piłkarze Powiśla. W sobotę w Dzierzgoniu pewnie pokonali rezerwy Bytovii Bytów. Wynik zawodów został otwarty dość szybko. W 12 minucie akcję lewą strona przeprowadził Pietrzyk, po czym odegrał w pole karne wprost pod nogi niezawodnego Krzysztofa Wierzby i mieliśmy 1:0. Na kolejną radość miejscowi musieli poczekać do 60 minuty. Ponownie asystę zanotował Pietrzyk, tym razem posyłając piłkę na głowę Gutorskiego, który pokonał golkipera Bytovii.

10 minut później aktywny w tym spotkaniu Pietrzyk sam zdobył gola. Tym razem asystował mu Olszeswski. Jego strzał z powietrza był nie do obrony. Od 67 minuty Bytovia II grała w „10” po dwóch żółtych kartkach Piotra Brozisa.

Wikęd Luzino

2 - 1

Jaguar Gdańsk

Bramki: Krystian Opłatkowski(48’), Paweł Rompca(63’) – Adam Prusaczyk(60’)

W sobotę Wikęd Luzino po meczu walki pokonał na własnym boisku Jaguar Gdańsk 2:1. Trener Lisewski nie mógł w tym meczu skorzystać z kilku kluczowych zawodników, stąd też skład w jakim rozpoczął mecz Wikęd był mocno eksperymentalny. Nie zaszkodziło to jednak w kolejnym zwycięstwie luzińskiej drużyny, w którym spory udział miał „młodzieżowiec” Paweł Rompca. Wprowadzony po przerwie za debiutującego na IV-ligowych boiskach, juniora Jakuba Domskiego, wychowanek GOSRiT Luzino, najpierw w 48 minucie wywalczył rzut rożny, po którym na listę strzelców wpisał się Opłatkowski. W międzyczasie w 60 minucie Jaguar zdołał doprowadzić do remisu, kiedy to goście zdobyli gola strzałem z rzutu karnego. Następnie w 63 minucie Paweł Rompca ustalił wynik spotkania, strzelając bramkę z najbliższej odległości, do opuszczonej już bramki przez bramkarza Jaguara. Warty odnotowania jest powrót na ligowe boiska Marcina Maszoty, który wszedł na plac gry w 78 minucie.

Pogoń Lębork

2 - 2

Kaszubia Kościerzyna

Bramki: Piotr Łapigrowski(55’,69’) – Tomasz Tuttas(37’), Sadowski(62’)

Cios za cios, dwukrotne gonienie wyniku, niezawodny Piotr Łapigrowski i na koniec podział punktów. Mecz 9 kolejki IV ligi „Saltex” mógł kibicom się podobać. Dużo bramek i dużo okazji strzeleckich, tak w skrócie wyglądało spotkanie Pogoni z Kaszubią. Goście w tym spotkaniu dwukrotnie prowadzili, jednak nie zdołałi zainkasować 3 punktów). Ambitnie walcząca do końca Pogoń, najpierw dwukrotnie doprowadziła do remisu, a w ostatnich 15 minutach zdominiowała przyjezdnych, którzy ograniczyli się do wybijania piłki. Pogoni w końcówce zabrakło odrobiny szczęścia, aby zainkasować 3 punkty w tym szalonym meczu.

Start Miastko

0 - 4

Radunia Stężyca

Bramki: Mateusz Łuczak(76’,80’,87’), Piotr Karasiński(82’)

Radunia Stężyca zrehabilitowała się po ubiegłotygodniowej porażce z Gromem Nowy Staw i wysoko pokonała Start Miastko. Podopieczni Ireneusza Stencla długo męczyli się z rywalem z przedostatnią obecnie ekipą IV ligi, ale w końcówce przełamała opór i w kwadrans zdobyła cztery gole - do siatki trzykrotnie trafił Mateusz Łuczak i raz Piotr Karasiński.

Arka II Gdynia

0 - 2

Cartusia Kartuzy

Bramki: Mateusz Niedźwiecki(28’), Marcin Dampc(86’-karny)

Siedemnaście bramek strzeliła w dziewięciu kolejkach tego sezonu Cartusia 1929 Kartuzy, z czego szesnaście do dzieło Mateusza Niedźwieckiego i Marcina Dampca. Pierwszy z bramkostrzelnego duetu zdobył dziś swojego dziewiątego gola, a kapitan kartuzian wykorzystał rzut karny trafiając po raz siódmy w sezonie. Dzięki tym brakom Cartusia dość niespodziewanie ograła na wyjeździe Arkę II Gdynia 2:0 i poprawiła swoją pozycję w tabeli IV ligi.

Anioły Garczegorze

1 - 3

Orkan Rumia MKS

Bramki: Adrian Kwiatkowski(88’) – Dawid Kowalski(24’), Szymon Kulas(26’), Michał Janiak(36’)

W niedzielę na Saharze Anioły zostały zdemolowane przez młodą drużynę z Rumii. Orkan potrzebował zaledwie 12 minut w pierwszej połowie by trzykrotnie pokonać bramkarza gospodarzy. Spokojne prowadzenie ustawiło to spotkanie. Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie w samej końcówce meczu. Zapewne wielu kibiców wierzyło, że Anioły zaczną seryjnie wygrywać. Niestety, dwa zwycięstwa pod rząd z najsłabszymi ekipami (Gedanią i Sokołem) to w dalszym ciągu za mało aby skutecznie rywalizować o środek tabeli. Porażka z Orkanem dobitnie to pokazała.