Kilka słów o klubie…

Z kim kojarzyć sport w Garczegorzu?

Dla zorientowanych w tematyce sportowej oczywiście zAndrzejem Syldatk i jego bratem Marianem. Od kilku lat wspierają rozwój dyscyplin sportowych w rodzinnym sołectwie i w gminie Nowa Wieś Lęborska. Najwięcej poświęcają piłce nożnej. Drużyna z Garczegorza z powodzeniem rywalizowała w amatorskiej gminnej lidze piłki nożnej co roku plasując się czołówce rozgrywek. Braciom Syldatk i piłkarzom to nie wystarczyło i wiosną 2007 powołali do życia stowarzyszenie kultury fizycznej Klub Sportowy Anioły Garczegorze. Nie jest tajemnicą skąd nazwa klubu – od przydomku czołowych działaczy. Anioły (wraz z innym klubem z gminy Nowa Wieś Lęborska – Startem Łebień) uczestniczyli w rozgrywkach B-klasy sezonu 2007/2008. Po rundzie jesiennej, jak na beniaminka, Anioły prezentowały się bardzo dobrze i po pierwszej rundzie zajęły drugie miejsce. Założony cel – awans do wyższej klasy rozgrywek został osiągnięty wiosną. 12 zwycięstw, 2 remisy i dwie porażki – taki bilans dał pierwsze miejsce w B-klasie. Tylko rok w A-klasie, drugie miejsce i po barażach awans do klasy okręgowej. Potem cztery sezony potyczek w V lidze i w 2012 roku po zajęciu I miejsca awans do IV ligi. Obecnie Anioły rozegrały już dwa sezony na tym szczeblu rozgrywek zajmując VII i VIII miejsce.

Klub Sportowy Anioły Garczegorze

Garczegorze 38